Ministerstvo zdravotnictví vydalo dnes dokument, kterým ruší opatření nařizující povinné testování zaměstnanců (testuje se do 18. 2. včetně). Od 19. února se budou testovat pouze zaměstnanci některých sociálních služeb. Své zaměstnance samozřejmě můžete testovat dál, ale na nepovinné testování nebude poskytovat pojišťovna žádné příspěvky.

Ochranné opatření, které upravovalo stravovací služby, semináře, vzdělávání, akce a ubytování (a jmenovalo se „maloobchodní prodej“) bylo zrušeno. Od 10. února ho nahrazuje nové, výrazně kratší opatření, které upravují pouze toto:

10. – 18. února 2022

Konání koncertů a jiných hudebních, divadelních, filmových a jiných uměleckých představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, zápasů, závodů a podobných sportovních akcí, kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě, s výjimkou vzdělávací akce a zkoušky, které jsou součástí vzdělávání podle školského zákona – max 1000 lidí, všichni mají místo k sezení.

Ostatní akce – (mimo jiné) kromě zasedání orgánů právnických osob (ty nejsou nijak omezeny, pouze musí mít účastníci respirátory) – max 100 osob (výjimkou z omezení je také svatba, reg. partnerství a pohřeb).

„Kroužky pro děti a mládež“ – max 100 osob.

19. – 28. února 2022

Konání koncertů a jiných hudebních, divadelních, filmových a jiných uměleckých představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, zápasů, závodů a podobných sportovních akcí, kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě, s výjimkou vzdělávací akce a zkoušky, které jsou součástí vzdělávání podle školského zákona – max 500 lidí, pokud nesedí. Pokud jsou všichni diváci usazeni, tak 1000 osob. Pokud je kapacita prostoru pro více než 1000 sedících, tak z míst nad tisíc míst lze naplnit pouze 50% kapacity.

Ostatní akce – (mimo jiné) kromě zasedání orgánů právnických osob (ty nejsou nijak omezeny, pouze musí mít účastníci respirátory) – max 500 osob (výjimkou z omezení je také svatba, reg. partnerství a pohřeb).

„Kroužky pro děti a mládež“ – max 500 osob.

 

Nadále zůstává v účinnosti opatření týkající se respirátorů.

Metodika pro nařizování karantény a izolace je stále platná. Její shrnutí naleznete zde: https://www.zscr.cz/clanek/nova-pravidla-pro-karantenu-a-izolaci-31-ledna-2022-7021

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

Mgr. Kateřina Tylšarová

Právnička Zemědělského svazu ČR

Hybernská 38

110 00 Praha 1

Mobil: 770 124 116

Mail: tylsarova@zscr.cz

www.zscr.cz